Domovská stránka » KIDSAFEDU projekt

KIDSAFEDU projekt

Zastavme spolu online šikanovanie v záujme všetkých detí! Cieľ kampane #KIDSAFEDU je tento rok dôležitý aj pre maďarské rodiny žijúce na Slovensku.

Každý deň sa pripojí na net vo svojom živote po prvý krát viac ako 175.000 detí – to znamená, že každú pol minútu. Tento dnešný digitálny svet, v ktorom žijeme, má svoje prednosti, ale aj nevýhody. Keďže online a offline svet sú čím menej rozdeliteľné, stalo sa našou (rodičovskou) úlohou skontrolovať všetko, čo sa s našimi deťmi deje vo virtuálnom svete – a máme im pomôcť, ako sa len dá. Šikanovaniu detí sa dá predísť!

Keď nie si online, ani neexistuješ? Veľa detí si to tak myslí, a medzitým ich osobné vzťahy sa dostanú do úzadia kvôli známosti na sociálnych sieťach.

Čo je reálne, a čo nie pre detí na webe? Keďže už aj malí škôlkari používajú s minimálnym dozorom, alebo aj úplne bez dozoru webové stránky a aplikácie, pomocou ktorých sa uverejňujú videá, myslia si, že online svet je úplne bezpečný. Neskôr, keď už používajú sociálne siete, si myslia, že všetko, čo tam čítajú, je pravdou a založené na faktoch. Dieťa chce veriť svojmu prostrediu, ,,kamarátom”, známym, a preto nepochybuje o ničom.

Práve toto myslenie využívajú násilníci, ako dospelí, tak i maloletí.

Kto zabezpečuje prostriedky detského práva a IKT riešenia počas online vzdelávania v školách cezhraničných samospráv? Práve preto vznikol KIDSAFEDU, aby pomohol prenášať kvalitne spracované informácie zo zahraničných, v našom prípade najmä z maďarských náučných a vysvetľujúcich kampaní školám, pedagógom, študentom a rodičom.

KIDSAFEDU je taká cezhraničná koncepcia, ktorá upozorňuje na súrnu ochranu online bezpečia detí, a to prostriedkami IKT i detských a práv.

Zamyslel si sa už nad tým, že v prítomnosti by si mal prejavovať tak, aby si to v budúcnosti neoľutoval? Vieš si predstaviť, že čo si dnes považuješ za vtipné, zajtra už môže byť pre Teba hanbou? Je to len trápna fotka, je to len ironický komentár? Si si istý, že nikomu tým neubližuješ? Ako by si vedel obsahy zdieľané tebou vysvetliť dospelému človeku? Aj online šikanovanie má svoje dôsledky! Aj obeť online šikanovania má svoje práva!

Predtým, než uverejňuješ hocijaký obsah, musíš zvážiť možné následky!